Avrupa Standartlarında Özgeçmiş – CV Hazırlama Teknikleri

 13-07-2009 | Yazan : alper | Kategori : Kariyer

  Etiketler:, , ,

0

kairyer-cv

kairyer-cv

Avrupa Standartlarında CV Hazırlamak için Burayı Okuyun :
Europass CV adlı sitenin sayfasında tüm avrupa dillerinde hazırlanmış CV örnekleri bulacaksınız. Buradan istediğiniz dili seçip o dilde hazırlanmış CV örneğini indirebilirsiniz..

Etkili özgeçmiş oluşturma tekniklerine geçmeden, bir özgeçmişte bulunması gereken standart özellikleri belirtelim ardından özgeçmişinizi nasıl dikkat çekici hale getireceksiniz bunu anlatalım ..

Öncelikle iletişim bilgileri Ad-Soyad, telefon, adres bilginiz, e-posta (düzgün ve adınıza ait bir e-posta olmalı) düzenli ve açık bir şekilde olmalı, eğitim bilgileriniz ve iş tecrübeleriniz sondan başa doğru sıralanmalı, özel yetenek ve becerilerinizi ayrıntılı belirtmeniz ve cv‘ nizin önünde ( 1.sayfa da)  bir tanıtım önyazısı olursa iyi olur. Bu yazılanlar standart bir cv de olması gerekenlerdi..

Ama bizim iş başvurumuzda kullanacağımız CV‘ nin diğerlerinden farkı olması gerekiyor ki bize görüşme ve kendimizi anlatma kapısını aralasın.. Burada fark yaratacak CV nasıl hazırlanır onu anlatacağız..

1- Standart CV mizi hazırlarken buna ek olarak mutlaka size (adınıza) ait bir web sitesi kurun, site içerisinde cv nizde bahsettiğiniz tüm bilgilerin geniş ve ayrıntılı anlatımına yer verin.
2- Sitenizin hakkınızda bölümünde kendinizi ve uzmanlığınızı anlatan bir videoya yer verin.
bunları mutlaka yapın ve olarak da standart CV‘nizi şekillendirin, örneğin standart bir a4 kağıdı yerine daha renkli dikkat çekici bir format kullanabilirsiniz ..

Related Posts with Thumbnails

Yorum Yaz