Kaza Yapan Aracınızın Değer Kaybını Hemen alın!

06-09-2017 | Yazan : alper | Kategori : İlan & Duyurular

Etiketler:, , , , , , ,

0

Aracınız kaza yaptıktan sonra zararınız sadece onarım bedeli olmuyor aynı zamanda ciddi bir değer kaybı da meydana geliyor. Peki bu değer kaybını kim karşılayacak?

 

arac-hasar-kaydı-sorgulama-arda-aydin

araç değer kaybını alma

Kazaya Karışan Aracınızın Değer Kaybını Nasıl Alırsınız?

Aracınız kimi zaman dururken kimi zaman trafikte ciddi kazalara maruz kalabilir ve aracınıza çarpabilirler. Bu durumda tutanaklar tutulur ve devreye sigorta şirketleri girerek size çarpan aracın sigorta şirketi sizin onarım bedelinizi karşılar. Fakat sizin zararınız bununla bitmez. Aracınızı satmak isteseniz piyasa değerinin daha altında bir fiyata alıcı bulur ve yaşadığınız o kazadan ötürü istediğiniz fiyata satamazsınız. Aynı şekilde siz de hasar görmüş bir aracı piyasada hasar görmemiş bir aracın değerine almak istemezsiniz.

Başınıza böyle bir durum geldiyse ve aşağıda listeleyeceğimiz şartları da sağlıyorsanız araç hasar değer kaybınızı hemen kısa sürede alabiliyorsunuz.

Araç Değer Kaybı Alabilmenizin Şartları

  1. Aracın geçirdiği kaza son iki yıl içinde olacak,
  2. Aracınız daha önce kayda alınmış bir kazaya karışmamış olacak,
  3. Kaza tutanaklarınız, ekspertiz raporlarınız elinizde olacak,
  4. Bu işle ilgilenen uzman hukuk danışmanına başvuracaksınız.
  5. Takip için vekaletinizin olması

Araç değer kaybı ile ilgili kanun ve bu zarar kaleminin talep edilebileceği Yargıtay 17. Hukuk Dairesinin 2009/9892 E 2010/3124 K sayılı kararında da ifade edilmiştir. Buna göre işinde uzman ve bu işle ilgili çalışmaları olan avukatlarla çalışmanız işinizi kolaylaştırıp beklemeden zararınızı tazmin etmenize olanak sağlayacaktır.

Bu konuda ön inceleme yapmamız için bize kaza kayıtlarınızı gösterir belgenizi yollayıp, avukatlık ücretlerini de eksiksiz vermeniz gerekmektedir.

Detaylı bilgi için lütfen bize ad soyad ve telefon numaranızı yollamanız hukuk depertmanının ön inceleme ve kayıt yapmasını sağlayacaktır.

E-mail adresi: inovattif@gmail.com (bilgi ve kaza tutanaklarının belgelerini yollayın)

Related Posts with Thumbnails