Uzmanlık ve Meslek Kurslarının Faydaları

02-03-2017 | Yazan : alper | Kategori : Kariyer

Etiketler:, , , , , , , ,

0

yeni-mezun-is-bulma

Günümüzde geçerli olan meslekler ve bunların ilgili bölümlerinden mezun olanların yetersizliğinden dolayı istihdam sorunu yaşanmaktadır. Mezun olanların da pratik ve uygulama eksikliği de bunun üstüne eklenince iş bulma ve istihdam da ciddi problemler oluşmaktadır.

Öncelikle yeni mezun veya üniversiteye hazırlanan bir gencin geçerli meslekler ve yoğun çalışan iş alanlarının tespiti yapması gerekmektedir. İlgi alanına göre seçeceği ve ülke bazında geçerliliği olan meslek gruplarının eğitimine yönelmek verilecek en doğru kararlardan birisi olacaktır. Eğer üniversite okumak için zaman kaybetmek istemiyorsanız da ilgi alanınıza yönelik kurs programlarını tercih edebilir ve kısa sürede yeni bir meslek sahibi olabilirsiniz. Aşağıda günümüzün geçerli mesleklerinden birkaç örnek vereceğiz. Eğer bu meslek dallarına ilgi duyuyorsanız çok kısa sürelerde (maksimum 1 sene) yeni bir uzmanlık alanına sahip olabilirsiniz.

Yazılım Uzmanlığı

Yazılım uzmanlığı eğitimleri çeşitli kurslarda ortalama 8-12 ay sürmekte ve kendi arasında branşlara ayrılmaktadır. Temel olarak C# öğrenebilir masaüsti ve web programlamaya adım atabilirsiniz. Ya da Java öğrenip mobil dünyaya adım atabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmıştır. Bu tür kurslarda gerekli olan bilgi ve tecrübeyi alırsınız fakat üzerine mutlaka uygulama yaparak kendi tecrübenizi ilerletmeniz gerekmektedir.

k1

Web Tasarım

Web site tasarım günümüzde sürekli iş alanı oluşturan bir meslek ve uzmanlık dalı olmuştur. 3-4 ay gibi bir sürede tasarım yapabilmeyi öğrenerek arkasından web programlama dillerinden birisini yine 3-4 ay gibi bir sürede temel olarak öğrenebilir ve piyasada geçerli olan kurumsal web siteler yapmaya başlarsınız. Her yaptığınız web site sizi biraz daha tecrübe sahibi yapacak ve zamanla bu konuda uzmanlaşacaksınız.

k3

Grafik Tasarım

Grafik tasarım için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak avantajlıdır fakat alaylı olarak da bu işin temellerini öğrenip tasarım alanında kurumsal reklamcılık v.s. işler yapabilirsiniz.

15873462_1525198777492002_7258083881009879033_n

Microsoft Ofis ve İleri Excel

Ofis ve Excel programı günümüzde herhangi bir işe başvurduğunuzda sizde en çok olması istenen bir uzmanlık alanıdır. İyi derecede excel bilmeniz sizi herhangi bir işe rahatlıkla sokabilir.

Sosyal Medya Uzmanlığı ve Marka Yönetimi

Sosyal medya uzmanlığı ile bir markanın dijital pazarlama faaliyetlerini yürütebilir ve bu anlamda ciddi rakamlar kazanabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için ilgili yazımız için buraya tıklayın

Başarılar dileriz..

 

Web Tasarım Kursu ile Kendi Web Sitelerinizi Yapın

01-09-2016 | Yazan : alper | Kategori : Eğitim ve Kurslar

Etiketler:, , , , , , ,

0

Öncelikle bir web sitesi iki ana bölümden oluşur. Tasarım (arayüz) ve Programlama. Web tasarım eğitiminde ziyaretçilerin gördüğü sayfalar (arayüzler) tasarlanır ve hareketli bir hale getirilir. Programlama kısmında ise yaptığınız arayüzleri kontrol (güncelleme – veri işleme, kaydetme ve silme) etmenize yarayacak yönetim paneli kısmı programlanır. Bu iki bölümün eğitiminde önce web tasarım ardından programlama kısmı alınır.

Detaylı bilgi için: Edularge Akademi

www.edularge.com  

Tel: 0 324 239 25 90

Mersin Autocad Özel Kursu

19-02-2015 | Yazan : alper | Kategori : Eğitim ve Kurslar

Etiketler:, , , , ,

0

Mersinde ikamet edenler için özel Autocad kursu verilmektedir. Hafta içi akşam, 3 gün, 2 şer saatten ortalama 8-10 hafta sürecek kurs için lütfen hızlı bir şekilde bizimle irtibata geçip kaydınızı yaptırın..

Grup ücreti (6 kişi olmak üzere kişi başı) 950 TL. + KDV (kayıt alınır, grup oluşması beklenir)

Tek kişi özel: iki öğrenci ücretidir. (Kredi kartına taksit imkanı vardır.)

Web: www.edularge.com

Tel: 0 324 239 25 90

autocad kursu mersin

autocad kursu mersin

Related Posts with Thumbnails